Kimim?

 

 

- Karşımdaki kişiye göre iddalaşabilirim.Hayata at gözlüğüyle bakıp, yeni fikirlere açık olmayan insanları iddalaşmak için yeterli görmem. (Evet biraz sert bir giriş oldu)

- Habersiz misafir sevmem.Çünkü yazılı olmayan yapılacaklar listem her zaman vardır.Düzenimin bozulmasından hoşlanmam

-Dürüstlüğün herşeyi kolaylaştırdığını düşünürüm.Özellikle kendinize karşı dürüstseniz, sorunları kabullenip çözmek çok daha kolaylaşır.

-Aileme bağlıyımdır. Ama özgürlüğümede düşkünüm.

-Her önüme geleni almam.Ancak param varsa kendime kıyak geçebilirim arada. :) Bazen kendinizi şımartmanız gerekir.

- Sokakta sakız çiğnenmesinden ve bacak bacak üstüne atılmasından hoşlanmam.

- 'Ama o zaman... ' la başlayan gereksiz itirazlar sunan kişileri, potansiyel çözüm düşmanı olarak algılarım. (Ben çözüm insanıyım)

-Ders çalışmayı ssevermiyim bilmiyorum ama öğrenmeye ve kitap okumaya bayılırım

- Yazmak...Ah yazmak... Sanırım beni ben yapan en önemli unsurlardan biride işte bu.

(Yazmak AŞKtır.Kelimeler ete kemiğe bürünür, kaleme dokunduğunda ellerim. ya leyl)

- Kendi memnuniyetlerimi insanlara tavsiye etmeyi ve imkanlardan yararlanmaları için tavsiyede bulunmayı severim

- Kız kıza yapılan şap şup öpmeleri, lakayit konuşmaları, seviyesiz sohbetleri, edep dışı tavırları sevmem.

- Yalnızlığı hep sevmişimdir. Ama ben tekken bile yalnız değilim ki.Ben varım kendi yanımda. :) Şaka bir yana her zaman yapacak birşeyler bulurum.

- Kitap yorumu yapabiliyormuyum bilmem ama gerçekten eğleniyorum

- Yeni insanlar, yeni kültürler tanımayı, her türlü tasarımı severim.

- Kimsenin etlisine sütlüsüne karışmam ve insanların ne ettikleri ne aldıkları ne giydikleri tarzında şeyler hiç ilgimi çekmez.Ancak ortada çok büyük bir yanlış varsa, fikrimi söyler, savunmamı yaparım.

- Haksızlığa dayanamam.Ama gözümün önünde zayıf birine yapılan haksızlığa hiç dayanamam

- Aslında romantikmiyim bilmiyorum.Ama zeka gerektiren, uğraştıran minik süprizler hazırlamayı severim. Hissetmek benim için çok önemlidir.Sezgilerime ve gözlemlerime güvenirim.

- Boğa burcuyum.Burcumun her özelliğini taşımasamda benim için en önemli mesele güvende hissetmektir.

- Yeni tanıdığım insanları bir süre gözlemler, analiz eder, ona göre davranırım

- Psikoloji severim. Hertürlü kitaba bir şans veririm.

-Çayı severim, yanında muhabbetli insanlarla beraber. 

-Kitap, defter ve kaleme apayrı bir tutkum var bayılırım

-Cicili bicili şeylerden hoşlanmam ve pembe sevmem.Çünkü bana göre pembe hayal dünyasında yaşamak, inatla gözlerini gerçeklere kapamak demektir.

-Her mevsimden zevk almasını bilirim.Ancak İlkbaharı daha çok severim

-Bazen sessizliğe gömülüp, etrafıma surlar örerim.Gülmem, konuşmam, sorulara cevap vermem. Böyle bir dönemde mümkünse bana soru sormayın, konuşmaya çalışmayın.Çünkü ya büyük bir hata yapan birini silmek üzereyimdir ya önemli bir karar eşiğindeyimdir yada kendimi sorgulayıp, hayatımda değişikliklerle birlikte düzen kuruyorumdur.

 ------------

Bir Mim aracılığı ile ben;

 

Ben Kimim?
Direk profilimden kopyalıyorum;
Yazar; bazen romanlara taş çıkartacak rüyalarını yazar, bazen hayallerini yazar... Bazense; geceyle bir olup duyguların emsalsiz kokularını yazar.

Çizer; bazen cümlenin altını çizer, bazense bir ismin üzerini... Canı sıkılırsa karakalem resimlerde çizer.

Okur; Bazan Kur'an okur, bazen kitap okur... Bazılarının canına okumayıda ihmal etmez...

Katlar; bazen çamaşır, bazen kağıt katlar :P

Çözer, bazen soru çözer, bazen karmaşık insanları.Bazense bulmaca çözer.Özellikle Sudoku ya bayılır.

Muhabbeti sever, muhabbetli insanları sever, kibir ve gösterişe tahammülü yoktur.


Bloğunun Adı Nerden Geliyor?
Nerede kulağıma kitap kelimesi gelse dikkat kesiliyorum. Biri Kitap mı Dedi? buradan geliyor.Okurix ise, aslında Çocuk gelişimi eğitimi alırken yaptığım kitap kurduna verdiğim isim. (Bir süre önce, uzun süredir blog maskotum olan okurix ile dğiştirdim adını)

Blog Açmaya Nasıl Karar Verdin?
Daha öncesinde blogcuda açtığım bloğum vardı şiirlerimi yayınlamak için.Sonrasında yenilik yaptılar blogcuda tema kullanımı kaldırıldı.Bende isyan ettim şiirlerimi böyle duygusuz bir ortamda yayınlayamam diye.Terki diyar ettim blogcuyu :P


Kişiliğim?
Anlaşılması kolay biri olmasamda , anlaşması kolay biriyimdir.Olumsuzluklara odaklanıp gerilemek yerine, sahip olduklarımla ilerlemeyi felsefe edinmiş bir kişiliğim var. Sohbet ortamlarında yumuşak ve eğlenceli olmakla birlikte, otorite gerektiren veya birinin kötü cadı rolünü üstlenmesi gereken durumlarda bu rolü üstlenirim. Çok rahat empati kurarım.Böyle bir bakış açısı size aslında insanların göründüğü kadar kötü olmadıkları bilincini kazandırıyor.Ama asla Polyanna olmadım.İnsanları çok rahat tahlil eder, başkalarına olan tavırlarıyla değer biçerim.Bi ortamda herkesle iletişimde olsamda, herkesle görüşmeye devam etmem.

Hoşlandıklarım?
Tevazudan, saygıdan, edepli tavırlardan, fikir alışverişinden, muhabbet etmekten resim çekmekten ve özellikle yazmaktan çok hoşlanırım.Yaklaşık on yıldır şiir veya fikir yazıları yazıyorum. Konuşarak da rahat iletişim kurabilen bir insanım ama yazmak benim için uçsuz bucaksız diyar gibi :) Bu arada kavunu ve kokusunu, birde dondurmayı çok severim


Hoşlanmadıklarım?
Kibir, yalan, iki yüzlülük ve en önemlisi başkalarını küçük gören, kendini kaf dağında sanan insanlardan hiç hoşlanmam.Kapımda köle olsalar yüzlerine bakmam o derece.Beni ilgilendiren kişinin yalnızca bana olan tavrı değil, çevresine karşı olan tutumudur.Bu arada karpuz yemem :P


En Çok Sevdiğim Makyaj Malzemem?
Ben öyle pek makyaj yapan biri değilim. Bi kaç BB Cream im var.Nadiren kullanıyorum.Birde göz kalemlerim.O kadar.Genelde sürme kullanırım.

Çantamda olmazsa olmazım?
İŞte bu çok uzun cevabı olan bi soru.Ben lazım olacağını düşündüğüm her şeyi bi köşeye sıkıştırırım :P Ama özellikle, bir kaç kalemin olduğu bir kalemlik, okuduğum kitap, ilham perilerimin ziyaret etme ihtimaline karşı bir defter ve gece kitap okurken kullandığım çok kullanışlı bir fener.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...